Preskočiť na obsah

Nechty Katka? Ako to začalo?

Pred niekoľkými rokmi za čias keď nechtový dizajn na Slovensku nebol ani v učebných osnovách. Písal sa rok 2011 a mladé žieňa menom Katarína Kobelová si spravila rekvalifikáciu v obore Manikúra a Nechtový dizajn. Ale poďme pekne poporiadku.

S radosťou sa vám predstavím.

Volám sa Katarína Kobelová, ale na sociálnych sieťach ma poznáte aj ako Nechty Katka alebo Katka Nechtárka. Môj príbeh sa začal 11.1.1989. Keď som sa narodila v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave. Celé moje detstvo som milovala extravaganciu a s ňou sa nieslo aj nepochopenie. Pri výbere strednej školy, som bola vedená ísť v šľapajach rodiny, chceli zo mňa šéfkuchárku, tak som sa dostala na školu, ktorá bola mojej povahe na míle vzdialená… až, ako dospievajúca žena som sa mohla naplno vrhnúť do plnenia si svojich snov

Rok keď sa všetko zmenilo 2011.

Mala som v práci, ktorú som vyštudovala už 7 rokov praxe pracovala som totiž po pri štúdiu od mojich 15 rokov

“Je čas stať sa sama sebou.”

Odvážne som opustila svoju komfortnú zónu a vykročila do neznáma. Píše sa 11.3.2011 a ja som úspešne absolvovala rekvalifikáciu na odbor Manikúra a Nechtový dizajn.

“Som Nechtárka hurááááá“

Nebolo to lahke, ako som si predstavovala.

Spravila som veľké rozhodnutie, ktoré nie každý chápal. Dala som výpoveď v práci, kde som mala našliapnute na pozíciu šéfkuchárky. Mohla som byť tým po čom všetci túžili, aby som bola… Ale ja… ja som povedala:

“Nie ďakujem! Radšej budem robiť nechty, ako stáť v kuchyni.”

A touto vetou som sa vrhla do priepasti ako Alica z krajiny zázrakov, bez pomyslenia na pád. Začala som chodiť na prax do salónu a požiadala o dotáciu na začatie podnikania. Popri práci v salóne som chodila na rôzne brigády. Túžila som sa stať najlepšia v odbore…

Hurááááá začal rok 2012!

– 1.1.2012 som si otvorila svoju živnosť.

Získala som dotáciu na začatie podnikania. Veľký úspech uchádzalo sa cez 2000 uchádzačov a rozpočet bol len pre 200 podnikateľov. Pani Soňa Luknárová, u ktorej som sa učila ma oslovila či jej nepomôžem so školeniami, otvorila rekvalifikačné centrum pre manikérky. Takto sa všetko začalo a ja som chcela ešte viac.. Viac vedieť. Začala som hľadať ďalšie školiteľky a ďalšie školenia.

2013 moje prvé výhry.

Ja som si v tej dobe prestala veriť, mala som malú klientelu. Bola som na sklonku rozhodnutia, že to bude koniec a ja budem už navždy stáť za sporákom.

“Prihlásila som ťa do súťaže.”

Soňa Luknárová

Oznámila mi týždeň pred veľtrhom Sonička s úsmevom na tvári. Skoro som odpadla: “Čo? Mňa? Ale….. Pre pána Jána!! OK, tak poďme na to!” Pomyslela som si, že nemám šancu, ale skúsiť to môžem. A o pár dní sme mali v salóne pohár za 3. Miesto

Keď sa zobudíš a sny nekončia.

Potom, ako som získala 3. miesto v súťaži roztrhlo sa vrece so zákazníčkami. Aj moja chuť byť medzi najlepšími v odbore sa vrátila späť. Za ďalšie roky som absolvovala viacero školení.

Je to krásne, ale…Čím viac som sa ponárala do nails art-u, tým viac mi bolo jasné, že kým nebude moja modelácia dokonalá ani art mi nevynikne a začala som sa zdokonaľovať aj v manikúre a nechtovom dizajne.

 • 14 školení v nails art-e
 • 12 školení v manikúre a nechtovom dizajne

Ako to, že tebe to ide a mne nie?

Túto otázku som časom začala počúvať od mojich kolegyniek nechtárok čím ďalej tým častejšie. Až sa to stalo a jedna nechtárka sa spýtala:

“Naučíš ma to?”

moja prvá ziačka

Je rok 2016. A ja som zas povedala: “Áno” Bez predošlých skúseností, ako školiť som sa rozhodla kolegynke nechtárke pomôcť a naučiť ju to po svojom. Dobrým ľuďom sa darí a keď sa aj ostatné nechtárky dozvedeli, že školím začali sa hlásiť o ďalšie školenia.

Veľká skúška mojej práce, bola keď. Moje úsilie za predošlé roky prinieslo výsledky vo forme pozvánky na skúšky na
medzinárodnú atestáciu. Samozrejme ako to u mňa býva zvykom prijala som ju a tak som sa posunula na úplne iný level svojej práce.

 • 10 školení v manikúre a nechtovom dizajne a nails art-e pre školiteľov na medzinárodnej úrovni

Takto to je keď sa začneš učiť s láskou prináša to výsledky vo forme úspechu. V mojich večne nespokojných očiach síce malého, ale každý schodík je viac než dobrý ak mierite hore.

Potrebujem stále napredovať.

Moje súkromie a rodina ma potrebovali a práve preto som obmedzila v roku 2017-2019 školiteľskú činnosť. Vo voľnom čase som sa zúčastňovala súťaži. Plánovaný návrat v roku 2020 ale zrušila nám všetkým známa situácia a tak v skromnejších podmienkach ale aj tak s láskou v srdci a veľkou pomocou od najbližších sa o rok neskôr vraciam späť k práci, ktorá bola počas materskej mojím hoby.

Takto vyzeralo mojich posledných 10 rokov:

Zhrnutie:

 • 11.3.2011 – rekvalifikácia na manikúru a nechtový dizajn
 • 1.1.2012 – založenie živnosti

Školenia, skúšky a ocenenia:

 • 2013 – 3.miesto Majstrovstvá SR v nail arte
 • 2014-2019 – Bežné art školenia: 14x (v prilohe)
 • 2015 – Master (nad 85% skúšky)(crystalnails)
 • 2016 – Absolute saloon designer (100% na skúške)(crystalnails)
 • 2017 – Top nail Master (Sergej Lavrukhyn)
 • 2016 – 2. miesto Nail art trophy
 • 2018 – Technic category nailpro
 • 2018 – 2. miesto Art box (czech cup)
 • 2018 – 3. miesto Reality nails art (czech cup)
 • 2019 – 2. miesto Nailpro Sculptured Nail Stiletto
 • 2019 – 3. miesto Nail art trophy
 • 2020 – 1. miesto top team nailpro
 • 2021 – 3. miesto free Style Sculptered nails nailpro
 • 2021 – 1. miesto top team nailpro

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *